Ірина Геращенко розповіла про перебіг вирішальних парламентських виборів у Молдові

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко, яка бере участь у спостережній місії OSCEPA на парламентських виборах у Молдові, повідомила про перебіг голосування та результати волевиявлення.

«Підрахунок на кишинівській дільниці, де наша група завершувала спостережну місію, закінчився пізно вночі: PAS-621, Патріотичний блок 43, Альтернатива 239, партія Усатого 65. Як свідчать попередні результати парламентських виборів в Молдові, такими ж є і загальний підсумок», – написала Геращенко у соцмережах.

«Як я і анонсувала, ЦВК достатньо оперативно порахувала голоси виборців, в тому числі закордонних округів. Проєвропейська партія PAS зберегла лідерство. Сценарій москви, яка кинула сотні мільйонів на інформаційні війни, втручання і підкуп, провалився. Президентка Санду в останні тижні і дні діяла як високопрофесійний хірург, жорстко відсікаючи все, що могло пустити пострадянські метастази в тіло молдовської демократії», – констатує народна депутатка.

«Велика міжнародна спостережна місія, в складі якої працювала і я, дізналася весь набор російських гібридних методів, які вони відпрацьовували на Молдові, аби потім застосовувати для підриву виборчих систем по всьому світу. І це надзвичайно корисний досвід», – пише Геращенко.

«Я щаслива за дружню Молдову, яка склала іспит на високу громадянську позицію. Дуже тішуся за сестринську партію PAS, з якою Європейська Солідарність разом належить до ЕРР і IDU, де ми тісно співпрацюємо. На цих виборах в Молдові була присутня велика команда депутатів ВР, але від українських представників Європейської народної партії я була одна. Звичайно, ми чітко дотримувалися кодексу спостерігачів, сповідуючи нейтральність і неупередженість. Але сьогодні я дуже рада за сестринську партію, за яку щиро вболівала», – зазначає Ірина Геращенко.

«З Молдовою маємо більше 1200 км спільного кордону. Разом ми працюємо над відкриттям переговорних кластерів щодо членства в ЄС. Попереду багато спільної роботи – євроінтеграція і протидія росії! Й безумовно, це була одна з найважливіших і найцікавіших спостережних місій», – резюмує співголова фракції.