fbpx

Меню Закрити

Карл Більдт застеріг Зеленського від політичного переслідування Порошенка

Впливовий шведський політик, дипломат, колишній прем`єр-міністр Швеції Карл Більдт застеріг Володимира Зеленського від безпідставних переслідувань п‘ятого Президента України Петра Порошенка. 

Більдт прокоментував повідомлення про відкриття Державним бюро розслідувань України кримінального провадження проти Петра Порошенка щодо Мінських домовленостей, яке було ініційоване одним із соратників Віктора Януковича Андрієм Портновим. Він зауважив, що президент Зеленський у боротьбі з політичними опонентами йде шляхом Януковича. 

«Янукович посадив Тимошенко до в’язниці за підробленими звинуваченнями, і тепер Зеленський, схоже, прагне зробити те саме. Сором!», – написав Карл Більдт у Твіттері. 

«Це Україна у найгіршому вигляді», – написав Карл Більдт. 

Микола Княжицький став лауреатом почесної польської нагороди – премії імені Єжи Ґєдройця

Народний депутат, співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Польщею Микола Княжицький отримав цьогорічну нагороду імені Єжи Ґедройця, яку призначає редакція польської газети “Rzeczpospolitа”. Ще одним лауреатом премії став президент міста Краків Яцек Майхровський.

Церемонія нагородження та святкове прийняття відбулися у Варшаві, у вівторок, 10 грудня. Про це повідомляє прес-служба Миколи Княжицького.

“Опинитися у достойному гроні лауреатів Нагороди імені Єжи Гедройця, заснованої “Rzeczpospolitа”- відомим і шанованим і в Україні виданням, – це велика честь і відповідальність для мене. Також це великий виклик до продовження тих проектів, над якими я працюю останні роки. Це і Центр міжкультурного діалогу ім. Станіслава Вінценза на Гуцульщині, фестиваль “Via Carpatia”, міжнародна конференція “Коло Вінценза” та низка інших проектів” – зазначив Княжицький.

Під час урочистостей у Палаці Республіки Польща нардеп отримав медаль із зображенням покровителя премії, а також пам’ятний диплом.

“Важливим елементом побудови нового простору символічної України було надання імені Єжи Гедройця вулиці Тверській у Києві. Це сталося рівно рік тому, 29 листопада 2018 року. Щоб українці не забули, що “без вільної Польщі немає незалежної України”. А поляки розуміли, що “без вільної України немає незалежної Польщі, – підкреслив у своїй промові лауреат премії.

Цьогоріч серед кандидатів на здобуття премії, крім Миколи Княжицького, було ще чотири представника України – перекладачка, професор Києво-Могилянської академії, Оля Гнатюк, публіцист, почесний президент Українського ПЕН Микола Рябчук, директорка Міжнародного фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі Віра Меньок та історик, політолог, дипломат, ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда.

Премія імені Єжи Ґедройця – гуманітарна нагорода, заснована у 2001 році редакцією польської газети “Rzeczpospolitа”. Вона призначається за діяльність у сфері порозуміння з країнами Центрально-Східної Європи та за продовження ідеї Єжи Ґєдройця.

Єжи Ґєдройць – польський публіцист, громадський діяч, засновник і головний редактор часопису “Культура”, що видавався у Парижі. Ґєдройць був активним прихильником польсько-української співпраці.

Лауреатами нагороди газети “Rzeczpospolita” імені Єжи Ґедройця в різні роки були, зокрема, Мирослав Маринович, Тімоті Снайдер, Томас Венцлова, Богуміла Бердиховська, Богдан Осадчук, Павел Коваль та інші.

Ірина Геращенко: Команда Порошенка здобула Україні незалежність від російського газу, і її треба зберегти

Зеленський зобов’язаний зберегти енергетичну незалежність України, яку забезпечила команда Петра Порошенка. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в коментарі журналістам.

«Я дуже пишаюся, що нашій команді вдалося досягти енергетичної незалежності від РФ, що протягом чотирьох років ми не купували газ в Росії. Мене надзвичайно непокоїть той факт, що впродовж останнього місяця російська електроенергія повернулася на український ринок і зараз є спроба повернути російський газ», – сказала Геращенко.

Вона наголосила на неприпустимості підписання будь-яких угод, які повернуть енергетичну залежність України від Росії.

«Очевидно, що Росія намагається сьогодні, коли закінчується транзитна угода, укласти короткотермінову угоду для того, щоб за цей час добудувати «Північний потік – 2» і потім шантажувати Україну ще й транзитом. Які тут є «червоні лінії» для української влади? Це обов’язковість тристороннього формату газових переговорів Україна – Європейська Комісія – РФ. Крім того, в жодному випадку не можна відмвлятися від позову в 3 млрд боргу «Газпрому» перед «Нафтогазом», який ми вже виграли по Стокгольмському арбітражу, і від нашого позову на 12 млрд, яким зараз Москва шантажує Київ.

Росія порушила всі міжнародні угоди і має за це сплатити штраф. Ми маємо зберегти нашу енергонезалежність. Мені здається – це важливо. Інакше підписання будь-яких умов, які повернуть нашу залежність від Росії щодо енергоносіїв – це будуть нові «Харківські угоди», – зазначила Геращенко. 

Ірина Геращенко: особливий статус для ОРДЛО на постійній основі – це створення анклаву, який житиме в Україні за правилами Кремля

«Формула Штайнмаєра», під якою підписався президент Зеленський під час зустрічі в Нормандському форматі, несе в собі великі ризики, – про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час спілкування з журналістами.  

«Там є дві серйозні зачіпки, які можуть стати пасткою Кремля. Перша – це питання постійного особливого статусу для окупованих територій. Хочу нагадати, що той закон, який приймала попередня Верховна Рада, мав обмеження і мав діяти лише три роки для того, аби повернути де-юре, де-факто українську владу на окуповані території. Постійне закріплення особливого статусу є кремлівською пасткою, яка може створити на території ОРДЛО передумови для появи анклаву, що житиме за законами РФ», – зауважила народний депутат.

«Друга пастка, яка міститься в «формулі Штайнмаєра» – це формулювання, що вибори мають бути «в цілому» визнані такими, що відбулися і відповідають стандартам. Що означає «в цілому»?.. Вибори або відповідають, або не відповідають демократичним стандартам», – сказала вона.

Також важливо, або нинішня влада повернулася до «дорожньої карти», в якій крок за кроком прописані безпекові питання, і тільки після цього можна говорити про проведення виборів на цих територіях.

«На жаль, це питання також не обговорювалось під час зустрічі в Нормандському форматі», – додала політик.    

Ірина Геращенко наголосила, що саме в деталях ховаються ті речі, які потім можуть по-різному трактуватися Україною і Росією. «Неодноразово Російська Федерація на свій лад трактувала підписані документи», – нагадала Ірина Геращенко. 

Ірина Геращенко: справжні наміри Путіна стануть очевидні по тому, чи перестануть росіяни стріляти і постачати зброю на Донбас

Звільнення полонених, початок цілодобової роботи СММ ОБСЄ і доступ для моніторингу по всій окупованій території Донбасу, включно з україно-російським кордоном стануть визначальними показниками готовності Росії виконувати домовленості нормандської четвірки. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в коментарі журналістам.

«Дуже важливо, щоб протягом цих чотирьох місяців, які будуть до наступної зустрічі, реалізувалося перше – звільнення заручників. Щоб всі встановлені українці на окупованих територіях Донецька і Луганська, яких Путін і контрольовані ним бойовики під надуманими приводами не віддавали нам у 2017 році, у 2018 і 2019 роках, були звільнені», – підкреслила Ірина Геращенко. Зокрема, вона назвала і журналіста Станіслава Асєєва, і багатьох військових, які перебувають зараз у полоні бойовиків.

«Це буде перший маркер – наскільки Росія виконає домовленості, досягнуті в Парижі», – зазначила депутат.

Так само, за її словами, надзвичайно важливо, чи дійсно СММ ОБСЄ отримає нарешті доступ до всіх окупованих територій.

«Чи допустять їх до окупованого Дебальцевого, чи зможуть вони моніторити 24 години на добу сім днів на тиждень, в тому числі, на україно-російському кордоні», – наголосила Ірина Геращенко.

Співголова фракції додала, що важливо встановити контроль ОБСЄ не лише над обстрілами, а й над постачанням зброї на територію ОРДЛО.

«Адже поки цей кордон залишається відкритим, його чи не щотижня перетинають і російська зброя, і КАМАЗи з рублями, якими Росія купує лояльність бойовиків. І ось це має фіксувати СММ ОБСЄ – що відбувається на кордоні. Це будуть такі перші маркери», – зауважила депутат.

За словами політика, так само важливим показником стане  дотримання режиму тиші та гарантування безпеки біля точок розведення військ.

Ірина Геращенко наголосила, що останнім часом наші військові гинули не від обстрілів, а підірвалися на мінах, які були закладені бойовиками на тих територіях, де відбулось розведення військ.

«Дуже важливо, щоб ці території залишались розмінованими і щоб СММ ОБСЄ це контролювала», – зазначила вона.

Співголова фракції підкреслила, що поки що невідомо, з якими законодавчими ініціативами виступить монобільшість і команда президента щодо виборів, особливостей місцевого самоврядування або амністії.

«Така дискусія в парламенті ще не розпочалася. І очевидно, що настільки важливі закони не можуть прийматися в «турборежимі». Тут має бути серйозна, фахова, ґрунтовна дискусія», – вважає Ірина Геращенко.

Ірина Геращенко: Жінки мають відігравати важливу роль в ухваленні політичних рішень та миротворчих процесах

Міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні Можливості» завжди виступало за збільшення кількості жінок у політиці, – про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час виступу на Третьому Українському Жіночому Конгресі.

«У нинішній владі  жінки складають 20 відсотків. Мені подобається, що відбувається оновлення влади – це здоровий і правильний процес, але мені не подобається шлях в політику через «турборежим». У результаті таких процесів у нинішній владі з’явилось багато молодих жінок, але мало жінок-професійних політиків», – підкреслила Ірина Геращенко.

Окрім цього, політик наголосила на важливості впливу жінок на ухваленні політичних рішень.

«У нинішній владній команді вплив жінок на ухвалення рішень значно зменшився. Так, у президії Верховної Ради попереднього скликання було дві жінки, а в нинішньому одна. Так само більше було жінок, які очолювали профільні комітети Верховної Ради і впливали на ухвалення рішень. Особливо це є важливим, коли ми говоримо про миротворчі процеси. Якщо жінки беруть участь у миротворчих процесах, то з’являється більше шансів швидше досягнути миру», – підкреслила вона.

Ірина Геращенко закликала долати стереотипи і збільшувати присутність жінок у місцевій владі.

«У нас немає жодної жінки глави облдержадміністрації. Мер жінка – це скоріше виняток із правил. Тому всі політичні команди напередодні місцевих виборів мають «вирощувати» жінок-кандидаток на ці посади», – зауважила парламентар.

Петро Порошенко: зустріч у Парижі пОказала, що мир не входить у ПЛани Путіна

Червоні лінії, які окреслило суспільство, стали для України справжнім оберегом на Нормандському саміті. Про це п‘ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко написав на своїй сторінці у мережі Facebook.

«Дякую кожному українцеві, який напередодні Парижу знайшов час продемонструвати свою відповідальну громадянську позицію у Києві та інших містах.

Однак, підстав для ейфорії нема. Зустріч показала, що Росії не можна довіряти. Що короткого шляху до миру, на жаль, не існує, бо мир не входить у плани агресора. Таке враження, що Путіна цікавив лише газ.

Вкотре наголошую, що відмова від судових позовів до Газпрому і повернення на російський газовий гачок — велика небезпека. І найближчими тижнями протидія саме цій загрозі вийде на передній план», – застерігає Петро Порошенко.

Зеленський дозволив Путіну нав’язати російський порядок денний – Ірина Геращенко про результати Нормандського саміту

Зеленський дозволив нав’язати собі російський порядок денний: головними питаннями для Путіна в Парижі були пріоритет політичного блоку над безпековим і газові переговори. Про це повідомила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко у коментарі журналістам.

«Росії не вистачило кілька місяців добудувати «Північний Потік -2», і їй конче необхідні ці кілька місяців мати транзит через Україну. Потім тема транзиту стане ще однією темою шантажу Києва. А зараз саме газове питання, а не Донбас, були вирішальними для Путіна, коли він погодився на зустріч.

Саме тому газові двосторонні переговори в кілька раз за часом переважили 10-хвилинну двусторонку президентів України і РФ, де навіть не прозвучало слово Крим (добре, що Зеленський згадав про анексований півострів на брифінгу). Плюс, Москва втомилася від санкцій, звичайно, й вже майже повернулася до столу великих – тому Путін прагне прискорити цей процес виходу РФ з міжнародної ізоляції, куди ми так важко його загнали. Але ключове – газ», – зазначила вона.

Парламентар наголосила, що ця зустріч була важливою, але не стала історичною для мирного врегулювання. «Не відбулося ні зради, ні перемоги. Ні підписання миру, ні капітуляції», – підкреслила політик.

Також Геращенко звернула увагу, що позитивним результатом саміту є обмін полоненими, адже заручники нарешті опиняться вдома.

«Прогнозовано і дуже важливо – що до кінця року будуть звільнені заручники. Для мене це має дуже особистісний вимір, вболіваю, щоб серед списку були Станіслав Асєєв і наші військові, яких з 2015 утримують бойовики в окупованому Донецьку і Луганську . Путін не віддав нам їх в грудні 2017, вкравши ще два роки життя хлопців і їх родин. Очевидно, Путін міг звільнити заручників вже давно, але тримав як козир в своєму КДБшному рукаві. Це найвагоміший результат саміту», – повідомила вона.

Геращенко наголосила, що відкладання питання безпекової дорожньої карти на наступні зустрічі є негативним результатом.

«Прогнозовано і погано, що безпекові питання не вирішені, Путін відкладає їх на другий план. Погано, що не обговорювалася дорожня карта, яка б включала першочерговість безпекових пунктів, виведення іноземних військ, повернення до протоколів вересня 2014 року. Погано, що на переговорах жодного разу не прозвучало Дебальцеве, Новоазовск», – повідомила парламентар.

Вона звернула увагу на те, що продовження тиску на Україну з боку Росії є неминучим.

«РФ спробує дотискати Україну по газовому питанню, підписанню короткотермінового контракту, відмови від позовів Нафтогазу до Газпрому на 3 млрд і 12 млрд. Москва дотискатиме на політичному блоці Мінська на своїх умовах, постійному статусі для окупованих територій і проведення виборів території, де залишаються російські війська», – зазначила політик.

«Очевидно, що для збереження санкцій ВР буде пролонгувати старий закон про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО. Нового немає. До речі, це також пікантна деталь. Нинішня влада нищівно критикувала мінські угоди, в тому числі і прийняті нами закони, будувала на цьому свою виборчу кампанію. Натомість, нічого нового поки що не запропонувала», – повідомила вона.

Геращенко закликала нову владу зосередити зусилля на розробці власного плану мирного врегулювання, який буде відповідати національним інтересам України, замість критики попередників і загравання з Путіним.

«Президент Зеленський не обійшовся без критики попередника, Петра Порошенка, мовляв, він змушений виконувати підписане не ним, в тому числі в найболючішому питанні кордону. Критики Путіна, який не виводить військ , повторюючи про «нас там нет» і прямий діалог з Донбасом – не спостерігалося», – написала вона.

«Мінські угоди були підписані в найтрагічніші для України дні, коли треба було зупинити Іловайську і Дебальцевську бійні, вбивство українців. Ми використали паузу для нарощування міці української армії, посилення нашої оборонної сфери. Наступники, користуйтеся цим. Підпишіть свій план, свою дорожню карту, яка приведе Україну до миру через перемогу», – говорить співголова фракції «Європейська Солідарність».

Росія у Парижі позиціонувалась як посередник, а не як країна-агресор – Ірина Фріз про результати нормандської зустрічі

Росія на переговорах у Парижі мала статус посередника і не виступала стороною конфлікту та агресором проти України на Донбасі. Це зауважила депутат із фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз на своїй сторінці у мережі Facebook. Фріз також перелічила низку озвучених позицій переговорників, які насторожують.

«Путін у своєму виступі наголосив на домовленостях «послідовного виконання пунктів Мінських умов». Це прямо суперечить тому, про що заявляв Володимир Зеленський, а саме «жодних виборів до відновлення контролю на кордоном», – зауважила Ірина Фріз.

Вона також висловила застереження щодо заяви Путіна про імплементацію особливого статусу Донбасу в Конституцію України. «Це прямо суперечить заявам Зеленського, що федералізації не буде, адже зміна державного устрою відбувається саме змінами Конституції, а не звичайним законом», – зазначила вона.

Депутат підкреслила, що Путін також заявив про необхідність ухвалити закон про амністію тих, хто був причетним до подій на Донбасі 2014-2019 років. «Іншими словами – це амністія для бойовиків. І такий законопроект вже внесений в Раду групою депутатів від ОПЗЖ (Шпенов та інші)», – додала вона.

Водночас Ірина Фріз зауважила, що не почула про такі домовленості від Володимира Зеленського. «Я хочу зрозуміти – це приховування частини домовленостей чи Путін окреслив нові умови під наступну зустріч», – сказала вона.

«Якщо рішення вже прийняте, то це прямий шлях до легалізації всіх окупаційних органів влади, що зараз діють в ОРДЛО. Вони лише будуть легалізовані шляхом проведення виборів, нехай навіть за українським законодавством, але під наглядом так званої «народної міліції», що гарантує необхідний результат «волевиявлення», – підкреслила депутат.

«Наприкінці спільної прес-конференції Путін заявив, що Росія докладатиме всіх зусиль, щоб своїми діями пасивно сприяти деескалації конфлікту на Донбасі. Таке формулювання свідчить про те, що під час переговорів Росія не виступала стороною конфлікту, а мала статус посередника», – заявила народний депутат «Європейської Солідарності».

«Під час зустрічі в Парижі в зоні ООС ми втратили трьох захисників України. Переконана, що це найкраще свідчення неготовності Росії йти на виконання навіть першого пункту Мінських домовленостей – припинення вогню», – наголосила Ірина Фріз.

Єдиним позитивом зустрічі є домовленість щодо обміну полоненими – вважає Ірина Фріз.

Микола Княжицький: федералізація і вибори в ОРДЛО за правилами Путіна – ось під чим підписався Зеленський

Підпис Володимира Зеленського під підсумковим документом нормандського саміту у Парижі – це фіксація зобов’язань України щодо федералізації Донбасу та проведення там виборів без виконання безпекових вимог. Про це пише народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький на своїй сторінці у мережі Facebook, коментуючи рішення саміту. Він також зазначає, що швидкого закінчення війни, як обіцяв Зеленський перед президентськими виборами, не буде.

«А тепер сухий висновок. Зустріч з Путіним відбулася з ініціативи Зеленського, щоб «припинити війну». Поки не вдалося. У комюніке вказано три важливих конкретних пункти. Один позитивний : обтічно про припинення вогню до кінця 2019 року. І два жахливих: про «особливий статус» ОРДЛО на постійній основі, тобто про створення автономії, або федералізацію, щоб не говорив Зеленський; і про імплементацію підписаної за вказівкою офісу Зеленського формули Штайнмайєра у національне законодавство. А це політична інтеграцію ОРДЛО без безпекового варіанту», – наголошує Микола Княжицький.

«Цей план підтверджено підписами Зеленського, Путіна, Макрона і Меркель. Так, він не вступив ще в силу, але вже став серйозним міжнародним зобов’язанням. Таким чином , Зеленський справді не перетнув червоних ліній, але відтермінував їхній перетин і зафіксував у комюніке», – застерігає народний депутат.