fbpx

Меню Закрити

Петро Порошенко: бюджет-2020 руйнує децентралізацію і завдає удару по соціальних програмах

Бюджет-2020 у тому вигляді, який запропонував уряд, фактично руйнує здобутки проєвропейських реформ, започаткованих командою Порошенка, і знищує надію мільйонів українців на суттєве покращення їх соціального становища. Про це лідер «Європейської Солідарності», п’ятий Президент України Петро Порошенко заявив у кулуарах Верховної Ради під час розгляду головного фінансового документу країни на наступний рік.    

«Після того, як був нанесений потужний удар європейській інтеграції України у вигляді прийняття законів, які руйнують наші зобов’язання  в рамках Угоди про асоціацію – зокрема, зміни до судової реформи, ми маємо удар по ще одній надзвичайно успішній реформі.  П’ять років наша команда займалася реформою децентралізації. В чому вона полягає? Це не тільки додаткові права територіальним громадам, це і фінансове забезпечення діяльності територіальних громад в автоматичному режимі. Що відбулося зараз? Зараз гроші, які належать місцевому самоврядуванню, забрали на Київ. Для того, щоб київський чиновник в офісі президента або в уряді замість громади визначав – чи дасть він гроші на школу, дитячий садок, місцеву дорогу, лікарню, освітлення вулиць чи ні», – наголосив Порошенко.

«Успішна реформа, яка була зроблена, в тому числі за участю наших польських, німецьких партнерів, партнерів з Єврокомісії, на сьогоднішній день зазнала нищівного удару. Для чого це робиться? Наступного року місцеві вибори. Хочуть забрати у мерів і  місцевих рад гроші для того, щоб вони на колінах повзли до Києва. І для того, щоб різко збільшити корупційну складову у перерозподілі мільярдів коштів платників податків», – зазначив лідер «Європейської Солідарності».

Він також акцентував на тому, що бюджет наступного року не передбачає підвищення соціальних стандартів, як це було обіцяно чинною владою. «Всі реформи – починаючи з сільської медицини –  на це в них грошей немає. Починаючи від телемедицини, від якої залежить мільйони українців. Сьогодні ми фактично перекрили фінансування тих проектів, куди вже витрачено мільярди державних коштів», – нагадав Порошенко.

«Йдеться і про субсидії, які мають бути захищені, люди не мають постраждати від підвищення тарифів. Намагаються знову обдурити людей. Подивиться на рівень мінімальної пенсії – у першому півріччі 2020 року вони взагалі не планують його піднімати», – наголосив Порошенко.

Він також звернув увагу на відсутність фінансування будівництва житла для контрактників, скасування так званої «тринадцятої пенсії» і допомоги багатодітним родинам.

«Згадайте, цього року ми запровадили для найменш захищених верств населення – для пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію – 13-ту пенсію. Ця програма також не знайшла своє відображення в проекті Державного бюджету. Допомога родинам з дітьми – на третю, четверту дитину, до півтори тисячі гривень щомісяця родини багатодітні отримували, зараз це також не є пріоритетом», – наголосив Порошенко.

Петро Порошенко висловив співчуття з приводу загибелі командира 128-ї бригади Євгена Коростельова

Петро Порошенко на своїй сторінці у мережі Facebook висловив співчуття рідним та бойовим побратимам командира 128-ї бригади Євгена Коростельова, який помер від отриманих травм після тяжкого поранення на Донбасі.

«З глибоким болем сприйняв звістку про смерть командира 128-ї гірсько-штурмової бригади Євгена Коростельова.

Бойовий комбриг, представник справжньої нової української еліти, яка зросла і загартувалася в полум‘ї війни з російським агресором. Саме завдяки таким героям Україна встояла – і, я впевнений, переможе.

Євген Коростильов назавжди залишиться у нашій пам‘яті як воїн, патріот і справжній командир.

Висловлюю щирі співчуття рідним, близьким і бойовим побратимам Євгена», – пише Петро Порошенко.

20-21 листопада Петро Порошенко на запрошення президента Європейської народної партії візьме участь у Конгресі ЄНП у Загребі (Хорватія)

20-21 листопада 2019 року п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко здійснить візит до Хорватії для участі у Конгресі Європейської народної партії (ЄНП) на запрошення президента ЄНП Жозефа Доля.

Цьогорічний Конгрес ЄНП у Загребі стане ключовою подією у розвитку Європейської народної партії як провідної політичної сили Європейського Союзу, в ході якого планується обрати наступного Президента ЄНП та керівництво партії.

Це буде перша участь Петра Порошенка на чолі повноважної партійної делегації у роботі Конгресу ЄНП після прийняття партії «Європейська Солідарність» у коло цієї впливової політичної сім’ї.

У рамках візиту плануються двосторонні зустрічі п’ятого Президента України з вищим керівництвом ЄС та лідерами провідних держав-членів Європейського Союзу.

Артур Герасимов: Офіс Зеленського не хоче дратувати Путіна перед нормандською зустріччю, а суспільство з острахом чекає капітуляції

Президент Зеленський перед зустріччю у Нормандському форматі не коментує жодного питання, яке так чи інакше може роздратувати господаря Кремля – про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов. Він зокрема нагадав про відсутність реакції Банкової на рішення Міжнародного суду ООН, повернення українських кораблів та трагічні факти загибелі на Донбасі українських військових.

«Нікуди ця російська агресія не поділася. Сьогодні дуже сумний день, тому що сьогодні від поранень помер комбриг 128-ї гірсько-штурмової бригади Коростельов, який отримав тяжкі поранення на фронті. Коли ми кажемо про агресію Кремля в Україні, – то весь світ це бачить. Міжнародний кримінальний суд в Гаазі це бачить. Це бачить Міжнародний трибунал з морського права у Гамбурзі. На жаль, в Україні нова влада сьогодні намагається зробити все, щоб не коментувати, не дратувати, не надавати уваги кричущим фактам порушення українського суверенітету і територіальної цілісності», – зазначив Герасимов.

«Коли ми говоримо про нормандський формат, то мета Путіна не змінилася. Йому не потрібен тільки Донбас. Йому не потрібен тільки Крим. Йому потрібна вся Україна. Саме це його кінцева мета. Саме тому Путін піднімає ставки перед цією зустріччю» , – наголосив народний депутат.

Він також звернув увагу на те, що російські вимоги перед зустріччю всім відомі, а от з чим на цю зустріч вирушає президент Зеленський, на які поступки він готовий піти – невідомо. Тому у суспільстві наростає тривога щодо майбутньої капітуляції України перед Росією.

«Не можна рухатися до перемоги через капітуляцію. Це є ганьбою» , – наголосив Герасимов.

«Коли ми говоримо про те, що відбудеться в нормандському форматі, я б на місці української влади обов’язково використовував і оcтанні дані розслідувань, які свідчать – до керівництва військовими діями на Донбасі були причетні практично найвищі посадові особи РФ. Вже згадувалося і прізвище міністра оборони Шойгу», – нагадав Герасимов.

«Згідно з рішенням міжнародного трибуналу з морського права в Гамбурзі, Кремль мав негайно повернути без будь-яких умов і українських моряків, і кораблі. Вони тягнули до останнього. Повернення кораблів певним чином може бути пов’язано з тим розслідуванням, яке показало причетність найвищих посадових осіб Російської Федерації до керівництва незаконними збройними формуваннями і російськими збройними силами на окупованому Донбасі», – при пустив Артур Герасимов.

«Їхати треба з твердою проукраїнською позицією. І треба завжди розуміти: захист України, захист суверенітету і територіальної цілісності має бути завданням номер один жодним чином не можна прогинатися під вимоги Кремля», – переконаний співголова фракції «Європейська Солідарність» .

Адвокат Порошенка Ігор Головань: ДБР перейшло усі межі, директор Труба і його слідчі будуть відповідати за це перед законом

У своїх юридично нікчемних звинуваченнях проти Петра Порошенка ДБР перейшло будь-які межі законності, відповідні заяви вже спрямовані і у Генпрокуратуру, і безпосередньо у Державне бюро розслідувань. Про це під час брифінгу повідомив адвокат Ігор Головань.   

«Я вже у своєму блозі назвав оце все – конвульсіями Державного бюро розслідувань. Мова йде про те, що в суспільстві обговорюють підозру, якої ніхто не бачив», – зазначив Ігор Головань, додавши, що відомо лише про інформацію про проект підозри, а самого проекту підозри ніхто не оприлюднював.

«Ми на основі практики Європейського суду з прав людини звернулися до ДБР із заявами, клопотаннями про закриття кримінальних проваджень. Зокрема, у цьому кримінальному провадженні, яке стосується призначення членів Вищої ради правосуддя», – сказав він.

За його словами, ДБР необхідних дій не вчинила, клопотання не розглянула. «Ми оскаржили їх бездіяльність до суду. Шевченківський районний суд 15 листопада постановив ухвалу, якою зобов’язав ДБР наше клопотання розглянути. І як ми бачимо буквально через кілька днів з’явилася інформація про проект підозри», – додав він.

Адвокат підкреслив, що ДБР не бажає приймати рішення по суті.

«Чому так? Тому що довелося тоді б слідчим, які розслідують це кримінальне провадження і навіть підготували проект повідомлення про підозру, коментувати документи, які підтверджують, що п’ятий президент Петро Порошенко при призначенні членів Вищої ради правосуддя діяв абсолютно законно», – сказав Ігор Головань. Він повідомив, що відповідні експертні висновки, які підтверджують законність дій президента Порошенка при призначенні членів ВРП, були надані і у ДБР, і в прокуратуру.

«Буквально кілька годин тому була подана заява про притягнення до кримінальної відповідальності винних. Зокрема, за притягнення завідомого невинного до кримінальної відповідальності».

«Ми вважаємо, що організатором цього був керівник Державного бюро розслідувань пан Труба», – підкреслив адвокат.

«Зауважу, що пан Труба, відповідно до офіційних відповідей, які ми маємо, він не є процесуально  керівником органу досудового розслідування і не в праві впливати на дії слідчих. В той же час ми бачимо, що слідчі у цих провадженнях ніде публічно не виступають, а коментарі дають прес-служба ДБР і директор ДБР. Тобто особи, які не мали права навіть знати про ті кримінальні провадження», – роз’яснив Ігор Головань.

За його словами, це підтверджує, що процесуально самостійних слідчий у ДБР немає, що всім цим незаконно, перевищуючи свої службові повноваження, керує директор ДБР Труба.

«Ми також змушені були звертатися до суду, оскільки Генеральна прокуратура реагує не дуже оперативно в порядку реєстрації кримінальних проваджень стосовно цих незаконних фактів діяльності ДБР», – також додав він.

«Буквально вчора ми отримали підтвердження від Генпрокуратури, що на виконання ухвали Печерського районного суду Києва було зареєстровано кримінальні провадження стосовно можливого порушення таємниці листування та телефонних розмов, вчинених щодо державного діяча. Мається на увазі  п’ятий Президент України Петро Порошенко. Стосовно розголошення даних досудового розслідування, вчинених службовими особами ДБР та іншими особами; стосовно можливого одержання неправомірної вигоди керівником ДБР та вплив на прийняття рішення особою, що уповноважена на виконання функцій держави; стосовно незаконного збирання, зберігання, використання та поширення Портновим А.В. конфіденційної інформації про особу», – перерахував розпочаті справи.

«Це чотири провадження, про реєстрацію яких ми отримали інформацію вчора», – додав він.

«Ще є відповідне провадження, яке передано для розслідування в ДБР стосовно слідчих ДБР, що стосується незаконного збирання поширення конфіденційної інформації про особу, а також інформації, що є банківською і комерційною таємницею», – зазначив Ігор Головань.

Наостанок Ігор Головань зазначив, що Державне бюро розслідувань як незалежний правоохоронний орган фактично зруйноване і не виконує покладених на нього функцій захисту закону.

Артур Герасимов: Нападки ДБР на адресу Порошенка – це намагання влади прикрити власні провали в економіці та капітуляцію перед Росією

Продукування юридично нікчемних звинувачень на адресу Порошенка з боку ДБР – це намагання влади прикрити власні провали в економіці та міжнародній політиці. Про це заявив під час брифінгу співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов. Він зазначив, що з 1 січня буде знята недоторканість з усіх народних депутатів, тому конвульсії керівництва ДБР навколо Порошенка – це спроби влаштувати «інформаційне шоу для прикриття».

«Виникає питання: навіщо все це потрібно за місяць до того, як буде знята недоторканість згідно з законом, який  вніс до парламенту свого часу Петро Порошенко. Відповідь очевидна – тому що потрібно шоу, аби відволікти увагу від катастрофічних провалів майже по всіх напрямках діяльності нової влади. Аби відволікти увагу від бюджету розчарування і невиконаних обіцянок, від капітуляції, яка може кінцево відбутися під час зустрічі з Путіним. Аби відволікти увагу від низки корупційних скандалів в середині «Слуги народу», – зауважив він.

Народний депутат також звернув увагу, що чомусь силовикам не  вистачає ресурсів і сил на розслідування справ Майдану та злочинів Януковича. Проте активно вже шість місяців більше 30 слідчих з усієї України розслідують заяви Портнова в інтересах країни-агресора по справі про події в Керченській протоці, справу про наказ про контрнаступ, який відав Петро Порошенко,  завдяки якому було звільнено значну частину окупованого Донбасу.

«Коли ми бачимо реальні спроби вплинути через  український ДБР  на попереднє рішення Міжнародного трибуналу з морського права в Гамбурзі, коли ми бачимо справи, які вони відкривають по контрнаступу, коли був звільнений Донбас, то я хочу заявити  – нам  все одно хто буде очолювати ДБР – головне, аби це була проукраїнська людина. ДБР – має бути українським ДБР, а не феесбешним», – підкреслив Артур Герасимов.      

Марія Іонова: вимагаємо від компетентних органів надати правову оцінку діям силовиків щодо малолітнього сина очільника «Укрексімбанку»

Компетентні органи мають надати правову оцінку діям силовиків, які під час брутального затримання голови Укрексімбанку Олександра Гриценка залишили напризволяще його малолітнього сина.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова в коментарі журналістам біля офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

«Чому я сьогодні біля Офісу Уповноваженого з прав людини? Тому що затримання Олександра Гриценка відбулося в брутальний спосіб… Його скрутили, одягли на нього кайданки і на очах неповнолітнього сина затягнули в машину. Сина залишили напризволяще. Вже після вмовлянь батька співробітник відвів дитину додому і залишив із консьєржкою, тобто чужою людиною», – сказала вона.

«Мене це обурило. Ми звертаємося до Уповноваженого з прав людини тому, що під час затримання був здійснений злочин стосовно дитини, права якої були порушені», – додала Іонова.  

За її словами, оцінку діям силовиків має також надати Уповноважений президента з прав дитини.

«Мені б хотілося, щоб цьому було надано правову оцінку компетентними органами. Жодна процесуальна дія стосовно затриманої особи не може бути приводом до порушення прав її дитини. Тому ми просимо в межах компетенції цих органів – Уповноваженого з прав людини і Уповноваженого з прав дитини –  перевірити всі факти, пов’язані з  обставинами затримання Олександра  Гриценка, дати належну правову оцінку і вжити заходів щодо захисту прав його неповнолітніх дітей»,- наголосила Марія Іонова.  

Ірина Фріз: ми вітаємо повернення українських кораблів, але формулювання Росії про «відповідальне зберігання доказів» вимагає реакції Офісу Зеленського

Україна вітає повернення українських кораблів Росією, але формулювання, з яким це було зроблено, суперечить рішенню Міжнародного трибуналу з морського права. Але керівництво України замовчує цей факт – написала на сторінці в мережі Facebook народний депутат з фракції «Європейської Солідарності» Ірина Фріз.  

«Спосіб та умови передачі захоплених українських кораблів Росією в черговий раз підтверджує, що РФ – країна, далека від верховенства права та виконання міжнародних норм та угод. За останні майже 6 років не пригадую жодного разу, коли Кремль виконував рішення міжнародних інститутів. І зараз повернення кораблів відбувається, за твердженням Кремля, не на виконання рішення міжнародного суду, а з метою передачі на «відповідальне зберігання». Важко сказати, що мали на увазі в Москві. Ймовірно це натяк на те, що незабаром вони розраховують, що внаслідок капітуляції візьмуть усе майно в нашій державі», – зауважила політик.

Народний депутат наголосила, що дії РФ не можна вважати виконанням рішення Міжнародного суду через офіційні заяви Кремля. Отже, рішення суду не виконано, адже обґрунтування передачі кораблів Україні йому не відповідають.

Ірина Фріз також зазначила, що Офіс президента України і керівництво МЗС чомусь зберігає мовчання.

Політик наголосила, що після повернення кораблів за результатами їх огляду треба ухвалити рішення про подальші дії на рівні міжпарламентської дипломатії.

«Переконана, що Росія має відповісти за свої дії та порушення норм міжнародного права. Якщо міжнародне право не зачіпає Москву, то вона має бути виключена з усіх міжнародних інститутів», – зауважила вона.

Марія Іонова: українська влада переслідує опозицію за вказівками людей ЯнукОвича

Незрозуміла активність Державного бюро розслідувань, яке продукує юридично нікчемні звинувачення на адресу п’ятого президента України Петра Порошенка, неначе повертає нас в часи Януковича, коли практикувались політичні переслідування опонентів. Про це сказала депутат фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова в ефірі 4 каналу.

«Не потрібно брати один епізод. На жаль, їх багато і, насправді, це така система», – наголосила вона.

За словами Марії Іонової, за півроку новій владі так і не вдалося знайти доказів тих гучних «корупційних звинувачень», на яких була фактично побудована вся виборча кампанія. А тепер, коли треба щось пред’явити виборцям, – їм пред’являють якісь юридичні нісенітниці.

«Це було б так смішно, якби не було так сумно. Ми бачимо, що відбувається на міжнародній арені і як Україна втрачає позиції», – наголосила Марія Іонова.  

«На жаль, у мене відчуття, що ми повертаємось в часи Януковича», – заявила вона.

Політик також звернула увагу на чіткий російський слід у цих переслідуваннях, які інспіруються за заявами діяча команди Януковича: «Чомусь так «випадково» сталося, що перші повідомлення завжди ми чуємо саме від Портнова, який перший за ДБР коментує ту чи іншу справу».

«Портнов для мене не є уособленням України, для мене Портнов абсолютно уособлення Російської Федерації, Януковича», – підкреслила вона.

«Це та людина, яка в принципі має відповідати за ті злочини, які були на Майдані. Він п`ять років не знаю де перебував… я не слідкую за його місцем перебування. Насправді, дуже тривожить та ситуація, що поплічники Януковича дуже вільно себе почувають зараз в Україні. І відкриваються справи проти опозиції, такі політичні переслідування, а не проти колишнього режиму Януковича», – підкреслила депутат.

Михайло Забродський: Переслідування лідера «Європейської Солідарності» – це безглузді спроби політичної помсти

Штампування недолугих «підозр» п’ятому президенту України Петру Порошенку від слідчих ДБР за заявами екс-заступника адміністрації Януковича Андрія Портнова команда «Європейської Солідарності» вважає спробою політичної помсти лідеру опозиції, – про це заявив народний депутат, бойовий генерал Михайло Забродський під час ефіру на «5 каналі».

«Ми бачимо в цьому спроби саме політичної помсти. Ми всі знаємо, хто автор «звинувачень», ми всі знаємо, хто генератор головних ідей. І ми всі знаємо про абсурдність, навіть безперспективність справ, які закидаються. Впевнений, що в області здорового глузду  ця справа точно ніякої перспективи не має», – наголосив генерал Забродський.

Михайло Забродський вважає такі дії цілеспрямованою інформаційною атакою з метою створення відповідної картинки для провладних ЗМІ. Адже вже дуже скоро – з 1 січня недоторканність втратять всі представники парламенту.

«Зняття недоторканності з 1 січня буде стосуватися усіх без винятку. В цьому розрізі такий поспіх виглядає, щонайменше, підозріло. Можливо, розрахунок саме на інформаційний вкид, а не на об’єктивний результат. Наша команда готова до боротьби, ми будемо боротися і за свою честь, за гідність і саме головне – за добре ім’я нашого лідера», – підкреслив народний депутат Михайло Забродський.

Петро Порошенко терміново повернувся в Україну з міжнародної поїздки: Залякати мене не вдасться

Справи, які масово продукує ДБР проти п’ятого Президента України, є політичним замовленням колишньої команди Януковича. Про це Петро Порошенко заявив під час включення просто зі столичного  аеропорту «Бориспіль», куди він терміново повернувся, скасувавши низку міжнародних зустрічей у Туреччині.

«Щойно я почув феєричну дурість, яку оприлюднив агонізуючий голова Державного бюро розслідувань. Оскільки я знаходився з візитом до Турецької республіки, вимушений був скасувати декілька зустрічей і негайно повернутися в Україну», – розповів він.

«Повернутися, щоб продемонструвати, що вони нікого не залякають і нічого у них не вийде», – заявив Петро Порошенко.

П’ятий президент України також додав, що повернувся для того, щоб чітко наголосити, що ця справа юридично недолуга не тільки для фахових юристів, а й для студента-першокурсника. «Це справа, з якої «кури сміються», – сказав він.

«Бо звинувачувати п’ятого Президента України у захоплені державної влади… Може, вони мають на увазі часи Януковича? І пан Труба разом з паном Портновим вирішив позахищати Януковича?», – зауважив Петро Порошенко.

Політик підкреслив, що був обраний законним шляхом на вільних і прозорих виборах, результати яких були визнані світом. «Я хочу наголосити, що я був обраний в результаті всенародних виборів, які були визнані зразковими», – зауважив він. Попри те, що протягом президентства Порошенку доводилося вирішувати найскладніші питання, він жодного разу не порушував українське законодавство.

«Хто в тому зацікавлений? Звичайно, що пан Труба є лише виконавцем. Замовником є колишня команда Януковича, яка дуже часто з’являється зараз не тільки у своїх telegram-каналах, а й в органах влади».

«Але важливо знайти замовників і організаторів цієї провокації», – сказав Петро Порошенко.

«Мета її – залякати нашу команду. Мета її – зупинити нашу боротьбу за європейське та євроатлантичне майбутнє України», – зауважив він.

«Я хочу наголосити – нічого у вас не вийде», – підкреслив п’ятий Президент України.