fbpx

Меню Закрити

Петро Порошенко: Нам потрібно об’єднатись, щоб Україну не розвернули з європейського шляху

Україна має продовжити обраний шлях європейської та євроатлантичної інтеграції. І нам потрібно об’єднатися, щоб не дати розвернути нашу державу в зворотному напрямку. Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в програмі «Рандеву» на 5 каналі.

«Я дійсно дуже хвилююсь за те, щоби зараз не відбулося розвороту. Я дуже багато бачу ознак того, що Україна руйнує ті реформи, які ми робити за п’ять років»,- сказав Петро Порошенко.

Він зазначив: «Я сподіваюся на те, що це просто недосвідченість, бо не можна нам дозволити, щоб Україна була за волосся стягнута з нашої європейської дороги».

«Я категорично не сприймаю цих коментарів, що ми не йдемо до членства в НАТО, що ми відкликаємо інструкторів», – зауважив він.

«Все це зруйнує державу, і нам треба об’єднатися для того, щоб захистити державу. Я твердо вірю в це», – наголосив п’ятий президент України.

Петро Порошенко про справу «Укроборонпрому»: Це була кампанія фейкових новин проти мене, яка мала актуальність лише до виборів

Я не мав жодного впливу на роботу правоохоронних органів і судів за свого президентства. Але розслідування справи колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, з яким мене пов’язували у ЗМІ, щодо розкрадання в «Укроборонпромі» не завершена і дотепер. Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в програмі «Рандеву» на 5 каналі.

«Давайте завершимо з цим, я дійсно не впливаю і дійсно вважаю, що мали всі можливості когось притягнути до відповідальності. Але я твердо зараз наголошую, що це була кампанія фейкових новин, яка була присвячена виключно виборам, яка мала актуальність лише до виборів», – сказав Петро Порошенко.

Він особливо підкреслив, що намагався побудувати систему правоохоронних і судових органів незалежних від президента. «Президент не має можливості впливати, щоб зупинити розслідування, але він також не має права і можливості давати вказівки – того посадити, того ні. Я твердо наголошую, що всі умови для того, щоби будь-хто, хто причетний до розкрадання армії, мав всі можливості свідчити прокурорам, і був притягнутий до відповідальності»,- додав Петро Порошенко.

Він зауважив, що після завершення президентських виборів «уже немає ніякого інтересу до цього». «Воно абсолютно аж ніяк не моніториться (у ЗМІ – ред.). І більше того, коли ми зараз виходимо на подібну позицію, то твердження щодо того, що хтось заробляє на війні – зараз цього вже немає. Зараз розмова про те, що війна була лише тому, що хтось на ній заробляє, тоді запитання, а хто зараз заробляє, якщо війна не припиняється?», – зауважив п’ятий президент України.

Відповідаючи на запитання кому це могло бути вигідно, Петро Порошенко сказав: «Найбільше принцип кому це вигідно кореспондується лише до однієї країни – Росії. І для однієї мети – збити Порошенка. Ці фейкові брехливі новини, які в такий спосіб інтерпретувались. Я не коментую чи були факти. Але факти причетності Порошенка до цього – це точний фейк. Я це стверджую абсолютно».

П’ятий президент України також зазначив, що коли справи про розкрадання в оборонці попали в поле зору Національного антикорупційного бюро і військової прокуратури, його проінформували. «І моя тверда позиція була, і це може підтвердити будь-хто, розслідуйте – ви не маєте жодних обмежень, і якщо щось знайдете, притягайте до відповідальності», – підкреслив він.

«Більше того, коли це стало вже публічним – це було на початку 2019 року, перед виборчою кампанією, моя реакція була такою самою. Якщо Ви вважаєте, що Гладковський може впливати на хід розслідування, я Гладковського одразу звільнив», – також зазначив він.

Петро Порошенко підкреслив, що жодним чином не впливав на проведення розслідування цієї справи.

«Той, хто розслідував має уже зараз сказати, чи був тоді будь-який вплив з боку президента чи за його дорученням на хід розслідування. І я переконаний ви почуєте відповідь: «ні, не було». Ніхто ніяким розслідуванням не перешкоджав», – сказав він.
«На доказ цього, пройшло майже п’ять місяців після президентських виборів. П’ять місяців – це більш ніж достатньо, якщо Петро Олексійович Порошенко комусь перешкоджав, будь ласка, покажіть і негайно всіх до в’язниці», – додав він.

Петро Порошенко зауважив: «Виявляється, що за п’ять місяців ніяких позицій, не те що пред’явлене обвинувачення, не було доведено, крім ухиляння від сплати податків, про що говорив мені здається Луценко, і де люди були притягнуті до відповідальності».

Він також звернув увагу, що після початку розслідування і оприлюднення відповідної інформації було повністю припинено постачання комплектуючих до української бронетехніки з Росії, і на сьогоднішній день зупинено виробництво.

«І на сьогоднішній день, ця техніка за російськими комплектуючими у війська не поступає», – також зазначив він.

Петро Порошенко про справу «Роттердам +»: Я зацікавлений у ретельному, неупередженому розслідуванні

Формула «Роттердам +» для формування ціни на вугілля для виробництва електроенергії на теплових електростанціях в Україні стала першим кроком для припинення ручного управління і запровадження ринкового механізму у цій галузі. Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в програмі «Рандеву» на 5 каналі.

«Ніякого відношення до цієї формули я не маю, і ніколи її в очі не бачив до того, як вона була запроваджена і презентована ринку. До того, як вона почала публічно обговорюватися», – підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, твердження про те, що ціна є 45 чи 100 – абсолютно неправильне. «Бо ціна змінюється кожного разу. До цього взагалі не існувало формули і ціна встановлювалась ручним управлінням. Я вважаю, що будь-яка формула краще за ручне непрозоре визначення ціни», – зазначив він.

Петро Порошенко нагадав, що в 2017 році, менше ніж через рік після запровадження формули, були прийняті зміни до закону, якими передбачалося цю формулу скасувати, запровадити ринок і лише ринок може визначати, які ціни є справедливі.

«Ні НАБУ, ні Кабмін, ні регулятор, ні Порошенко, ні Герус чи будь-хто, а ринок», – додав він.

Петро Порошенко зауважив, що дуже важливо, що ця розмова відбувається після скасування формули і після запровадження ринку. «Що ж відбулося? Я категорично не хочу зараз йти у перипетії і дрібниці визначення формули. Є відповідні експерти, вони висловлюють точки зору. Абсолютна більшість схвалює, в тому числі мені здається і НАБУ, я бачив цей висновок. Вони дискутують щодо транспортної складової, але щодо об’єктивності формули, що це крок вперед по відношенню до ручного керування – тут немає жодних сумнівів»,- зазначив він.

П’ятий президент України також зазначив, що формула «Роттердам +» скасована, але виявляється, якби ціна була завищена і існує ринковий принцип формування ціни, на цих 10 чи 18 мільярдів ціна мала б знизитись. «А що ми бачимо? Після скасування «Роттердам» – ціна виросла», – сказав він.

За його словами, зараз державні підприємства організували тендери на закупівлю вугілля саме по ціні «Роттердам +». «Знаєте, що трапилось? Ніхто ні з державних шахт, ні з іноземців, ні з вітчизняних приватних виробників не здатен був поставити по ціні «Роттердам». А що було? Пропонували тільки вище ціни», – пояснив Петро Порошенко.

«Отже, це означає, що все обговорення позиції про завищену ціну «Роттердам» немає жодного об’єктивного підтвердження. Тому, будь ласка, робіть журналістські розслідування, подивіться зараз, коли «Роттердам» не працює – а чому ж ціна вища, чому ж по «Роттердам» навіть з транспортною складовою його не було», – сказав Петро Порошенко.

«На моє глибоке переконання, коли ціни будуть визначати представники НАБУ, чи представники уряду, чи представники регулятора, чи експерти – це точно неправильна ситуація. Давайте зараз ми вийдемо на вулицю і скажемо, щоб ціни на хліб, м’ясо, цукор, бензин визначали експерти, журналісти. Це призведе до того, що в нас не буде ні хліба, ні м’яса, ні цукру, ні бензину», – сказав п’ятий президент України.

Він також додав, що ті, хто виступали проти цієї формули, намагалися всіх переконати в тому, що ціна для населення завищена і люди переплачують.

«Виявляється, що за останні три роки, ціна під час дії цієї формули і під час її скасування – ціна для населення не змінювалась, вона була фіксованою. Мені здається, якщо я не помиляюсь, вона була і залишається 90 коп., якщо ти споживаєш менше 3 тис куб. м, і 1,68 грн., якщо маєш можливість споживати більше», – сказав Петро Порошенко.

«Тому я навпаки зацікавлений, щоб було ретельне, неупереджене розслідування цієї справи», – резюмував він.

Це загроза унітарному устрою України – Порошенко про небезпеку безстрокової дії закону про особливий режим місцевого самоврядування

В Мінських угодах термін дії закону про особливий режим місцевого самоврядування обмежений трьома роками і запровадження його безстроково надзвичайно небезпечно як прецедент для Буковини, для Закарпаття, для Бессарабії та в цілому для України. Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в програмі «Рандеву» на 5 каналі.

«Хочу наголосити, що в Мінських угодах і парафованих документах, термін дії закону про особливий режим місцевого самоврядування обмежений був трьома роками. І двічі продовжувався на один рік», – сказав він.

«Категорично не можна створювати прецедент, щоб безстроково діяв цей закон. Я думаю, що це надзвичайно небезпечно як прецедент для Буковини, для Закарпаття, для Бессарабії. І взагалі для унітарного устрою України, для того щоб перешкодити перетворенню України на федеральну державу», – застеріг Петро Порошенко.

«Я твердо наголошую, що все відпрацьовано – спочатку безпековий компонент, потім політичний компонент. Формула Штайнмаєра – це лише пересування, і то, воно не дуже відповідає українському законодавству і ніколи не було погоджено українською стороною.

Тому дуже ретельно, дуже професійно треба підходити до цих надзвичайно важливих складових нашої домовленості», – підкреслив п’ятий президент України.

Петро Порошенко розповів, як відбувались переговори по Донбасу: Формули Штайнмаєра не існує

Формули Штайнмаєра, погодженої з кимось, не існує. А нібито позиції щодо організації виключно політичного процесу без обговорення без пекової складової – це все вигадки пана Путіна. Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в програмі «Рандеву» на 5 каналі.

«Ніякої угоди Штайнмаєра не існує в природі. Немає угоди Штайнмаєра. Ніякої формули Штайнмаєра, нібито з кимось погодженої, не існує», – підкреслив Петро Порошенко.

Він розповів, що були пропозиції міністра закордонних справ Німеччини Франка Вальтера Штайнмаєра, які полягали в наступному: після того, як буде сформований безпековий компонент, після того, як буде проведена бездоганна організація виборів, після того, як ОБСЄ визнає ці вибори такими, які відповідають критеріям ОБСЄ і будуть вільними і демократичними, відповідатимуть вільному волевиявленню громадян, Штайнмаєр запропонував, щоб закон про особливий режим місцевого самоврядування запроваджувався не через два тижні після виборів, коли виборчі комісії зобов’язані будуть підрахувати підсумки виборів, а в день виборів, тоді коли ОБСЄ видасть звіт, що вибори вільні.

«Ніяких інших позицій щодо перетасовки, що ми організовуємо виключно політичний процес, а безпековий не обговорюємо – це все вигадки пана Путіна», – підкреслив п’ятий президент України.

«Я хочу вам розповісти, я вперше це розповідаю, про останню зустріч у Берліні з Путіним, Меркель, французьким президентом і вашим покірним слугою. Коли Путін сказав: у нас є формула Штайнмаєра написана Лавровим. Я кажу: вибачте, ось є лист двох міністрів закордонних справ Франції і Німеччини пана Штайнмаєра, де вони викладають, що це є – формула Штайнмаєра. Будь ласка, подивіться. Він, Путін, бере цю форму, читає і каже: ні, це зовсім не те, у нас написав Лавров формулу Штайнмаєра. Я кажу: вибачте, ніякий Лавров нічого нам писати не буде. Тим більше, що за цим столом сидить сам Штайнмаєр і ви можете його спитати, пане Путін. Не буду я його питати, ви його переагітували, ми будемо базуватись на наших пропозиціях – ось це стиль ведення переговорів Росією», – розповів п’ятий президент України.

Петро Порошенко підкреслив: «Я раджу бути дуже обережними. Ми зацікавлені у мирі, ми зацікавлені у відновлені суверенітету України над окупованими територіями. Але точно не навпаки – ми не зацікавлені, щоб це був російський анклав, і щоб Росія під стволами представників своїх збройних сил визначала, хто буде обраний на цих виборах».

П’ятий президент України розповів про ще один діалог з президентом Росії.

«Я також можу вам розповісти ще одну історію, коли Путін запропонував мені, коли ще були діалоги, це мені здається був 2015 рік, каже: що Ви сперечаєтесь, давайте ми з Вами домовимось кого ми оберемо і проведемо це через вибори – це єдиний можливий шлях. Я кажу: ні, обирати, навіть лідерів місцевого самоврядування, буде український народ. І ні з ким я не збираюся ні погоджувати кого обирати, ні віддавати, яку частину повноважень ми їм делегуємо. Є закон – він рівний для всіх», – сказав він.

Прошу не бавитись у перегляд Мінських домовленостей – Петро Порошенко про умови проведення виборів на окупованих територіях

«Дорожня карта» виконання Мінських угод має чітко погоджені етапи виконання, в тому числі і з питанням проведення виборів на тимчасово окупованих територіях виключно за українським законодавством. Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в програмі «Рандеву» на 5 каналі.

«Я би просив не бавитись у перегляд досягнутих домовленостей по Мінському формату. В тому числі і тих, по яким стоять підписи Порошенка і Путіна, Меркель і президента Французької республіки тоді Олланда»,- підкреслив він.

«У нас є 13 пунктів Мінських угод. Вони є базовими документами, де є виконання тих обов’язків, які зроблені», – наголосив Петро Порошенко.
Він підкреслив, що була погоджена «дорожня карта» імплементації Мінських угод.

«Це означає, що і коли має робитися», – пояснив він додавши, що вона обговорювалася у Нормандському форматі – і на найвищому рівні, і на рівні міністрів закордонних справ і дипломатичних радників.

«І перше – має бути зроблений безпековий компонент, який дає можливість взагалі говорити про проведення, гарантувати вільне волевиявлення громадян і проведення вільних виборів», – особливо підкреслив п’ятий президент України.
Він зауважив, що зараз намагаються говорити, що нам треба терміново, навесні, провести місцеві вибори, в тому числі і на окупованих територіях, не згадуючи при цьому безпековий компонент, який би гарантував волевиявлення громадян, гарантував би можливість проведення кампанії.

«Бо в Мінських угодах записано, що це має бути по українському законодавству. Це має бути організовано українськими державними органами. Українським політичним силам повинна бути гарантована участь у цих виборах. Кандидати від України мають їздити і агітувати. І тільки за цих умов ці вибори будуть вільними», – заявив Петро Порошенко.

Він підкреслив: «Спроби зараз говорити, що це буде зроблено під відкритою, як зараз, чи таємною присутністю російських окупаційних військ, коли незаконні збройні формування, як чітко записав в Мінських угодах, не будуть роззброєні, а будуть перешкоджати вільному волевиявленню і проведенню кампанії, ці вибори не можуть за визначенням бути визнані вільними. І це означає, що ніякого політичного процесу, до вирішення безпекового компоненту, не буде».

«Отже, ще раз – виведення військ, роззброєння незаконних формувань, вивезення артилерійського і танкового озброєння, чітка позиція щодо гарантування перекриття кордону неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону, присутність українських політичних сил і українського законодавства і українських організаторів», – зазначив він.

За словами Петра Порошенка, надзвичайно важливим є забезпечення участі у голосуванні тимчасово переміщених осіб.

«Кажуть, що 1,5 млн українських громадян, що постійно проживають у Донецьку і були вимушені виїхати, і зараз Росія перешкоджає їх участі. Тому я вимагаю високого рівня компетентності при розмовах щодо участі чи не участі», – сказав він.

Петро Порошенко про обмін полоненими: Путін розглядав заручників як розмінну монету

Протягом п’яти років Кремль тримав українців в якості політичних бранців для тиску на міжнародну спільноту, щоб купити собі зняття санкцій, або використовувати їх для політичного впливу всередині України, – про це лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко заявив під час інтерв’ю в ефірі програми «Рандеву».

«Перше обговорення прізвища Сенцова було через два тижня після його незаконного арешту. П’ять років Путін категорично відмовлявся це обговорювати, не зважаючи на шалений тиск. Потім додався Сущенко, потім додався Балух, потім додалися інші. Не було жодної розмови, коли б ми не згадували (про політв’язнів – ред.). Путін розглядав заручників як розмінну монету. І тим він купував можливе скасування санкцій. Або намагався підтримати когось, наприклад, Медведчука. Чи, навпаки, ударити по комусь, наприклад, по Порошенку», – підкреслив п’ятий президент України Петро Порошенко.

Внаслідок рішення Морського трибуналу в Гамбурзі, подальше утримування українських моряків ставало ризикованим для Росії. Тому агресор пішов на широкий обмін, намагаючись відбілити свою міжнародну репутацію.
«Якщо би не було виконане це рішення суду, точніше Трибуналу у Гамбурзі, яке було розпочато позовом одразу ж після подій в листопаді, після акту агресії в Керченській протоці, російські кораблі могли б заарештовувати в будь-якій частині світу. І рішення арбітражу, де повністю визнано, що Україна діяла в чіткій відповідності до міжнародного права, Україна надала достатні неспростовні докази і Росія була зобов’язана якнайшвидше, негайно, відпустити наших моряків без будь-яких попередніх обговорень і умов. Путін точно віддавав собі звіт про цю небезпеку, яка створили додаткову мотивацію для того, щоб вирішити це питання саме зараз», – зазначив Петро Порошенко.

Він нагадав, що за час його президентської каденції вдалось повернути понад три тисяч полонених – героїв не менших, ніж ті, кого вдалось витягнути зараз. При цьому абсолютно неприпустимо, щоб звільнені українські моряки після повернення додому давали будь-які свідчення слідчим органам країни-агресора.

«Зараз, принаймні по заявах слідчого комітету Росії, вони збираються продовжувати допитувати наших моряків. Вони в них, виявляється, ще є підозрюваними. Але наші моряки мають бути випущені без будь-яких умов, тому що це є прецедент для виконання рішень міжнародного суду. Я б не тягнув ковдру на себе, от нібито там арбітраж зіграв, чи переговорити з Путіним. Є результат – виграла Україна, ми б’ємося за своїх і я всіх з цим вітаю», – підкреслив Петро Порошенко.

Влада розправляється з ВККС для збереження тиску на суди, – Петро Порошенко

Реформа судів першої інстанції була зірвана через саботаж зсередини. За законом, ВККС має слідкувати за процесом очищення судової гілки влади і відсторонювати від судочинства всіх, хто ігнорує вимоги реформи. Коли Комісія спробувала це зробити, нинішня влада почала розправу над діючим складом ВККС для збереження ручних судів, які забезпечували потрібні рішення в резонансних питаннях. Про це п’ятий президент України Петро Порошенко розповів під час інтерв’ю у ефірі «5 каналу».

«Суди першої інстанції, включно з Солом’янським, Печерським, Окружним адміністративним – вони взагалі не реформовані. Вони уникали реформи, тому що вони відмовлялися ходити на тестування, відмовлялися відвідувати реформу. Є закон, і Вища кваліфікаційна комісія суддів мала їх відсторонити від судочинства. Що вона й спробувала зробити. І сьогодні, зараз, з цією Вищою кваліфікаційною комісією суддів ця влада розправляється», – наголосив Петро Порошенко.

Лідер «Європейської солідарності» підкреслив, що всі скандальні судові рішення виходять якраз з нереформованих судів першої інстанції. Для правоохоронців доволі просто встановити вигодоодержувачів таких рішень, зокрема у резонансній справі по «Приватбанку», однак вони не поспішають з розслідуванням випадків корупційного тиску на суддів.

«Скарга по Приватбанку була подана суддями сумнозвісного Окружного київського адміністративного суду. На прес-конференції, яку провели директор НАБУ пан Ситник і прокурор Генеральної прокуратури пан Горбатюк, вони наголосили, що тиск на суддів був багатократно зафіксований, в тому числі і керівниками Офісу Президента, не виключаю, що і паном Портновим, щодо впливу на рішення. В тому числі і по Приватбанку, де вони є зацікавленими особами. Це є прямий факт корупції, який чомусь не досліджується правоохоронцями», – наголосив Петро Порошенко.

П’ятий президент зазначив, що ініційована ним реформа довела свою ефективність в тих судах, де дотримувались закладеної законодавством стратегії. Якби судді першої інстанції так само сумлінно дотримувались вимог реформи, то їхні рішення викликали б значно менше претензій серед українців.

«Судова реформа дозволила сформувати два суди. Це є Верховний Суд, до якого немає зараз претензій. І Вищий антикорупційний суд, який має дві інстанції, і до якого також немає претензій», – зауважив Петро Порошенко.

Петро Порошенко про обшуки і допити силовиків: ДБР йде шляхом Януковича, повертаючи політичні переслідування

Проведення безпідставних обшуків і допитів в рамках досудових кримінальних проваджень слідчими ДБР штовхають правоохоронну систему на хибний шлях, яким йшов режим Януковича, коли застосовував політичні переслідування проти своїх опонентів. Якщо слідчі виконують забаганки соратників президента-втікача – це завдає удару по міжнародній репутації України та демократичних свободах громадян, – про це п’ятий президент України Петро Порошенко заявив в ефірі програми «Рандеву».

«Янукович йшов таким шляхом, яким зараз йде Державне бюро розслідувань. З благословення, я можу так передбачати, керівника Офісу Президента пана Богдана, близького партнера пана Портнова, колишнього заступника адміністрації Януковича. Це удар по українській владі і по державі Україна, щодо повернення політичних переслідувань. Якщо це буде їх вибір – поборемось», – наголосив Петро Порошенко.

Лідер «Європейської солідарності» нагадав про свій багаторічний досвід перебування в опозиції, який дає розуміння як протистояти тиску влади і захищати інтереси своїх виборців.

«Я і моя політична сила не боїмося нікого, ми чесно дивимося людям в очі. Я багато років був в опозиції, і ці хлопчики – вони не перші, хто хотіли запроторити Порошенка (за грати – ред). Ви дуже добре пам’ятаєте і 2003, і 2004 рік, і коли на канал були наїзди, і в 2007, і в 2008, і в 2012, і в 2013 роках. Нічого в них не вийде. У нас є достатньо механізмів захисту» – підкреслив п’ятий президент Петро Порошенко.

Тут фантастична українська, патріотична атмосфера – Петро Порошенко на 26 книжковому форумі у Львові

Ми робимо все, щоб збільшити кількість українського продукту для формування української ідентичності і книжковий форум у Львові є важливою складовою збереження саме українського інтелектуального простору. Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час відвідання 26 книжкового форуму у Львові разом з дружиною Мариною.

«Тут фантастична українська атмосфера. Вітаю всіх, хто приїхав сьогодні до Львова, бо ви сьогодні точно отримаєте тут величезне задоволення – я це відчуваю, і ви точно це відчуєте», – поділився враженнями від форуму Петро Порошенко.

П’ятий президент України пригадав, що в дитинстві почав читати дуже рано. «Я дуже люблю книжки і ця любов не проходить і до тепер. Сьогодні уже перейшли на електронні книжки, уже ти можеш збільшувати шрифт, уже можеш читати вечері… Але насправді, це такий барометр, це такий тест, лакмусовий папірець того, щоб ти залишався в інтелектуальному просторі України», – зазначив він.

Петро Порошенко зауважив, що сьогодні на форумі можна придбати багато книжок. «Але це не витрати, це – інвестиції, інвестиції в особистість», – сказав він.

Він також зазначив, що потрібно збільшувати кількість книжок, фільмів програм на радіо і телебаченні для формування української ідентичності.

«І ми зі свого боку робили, робимо і будемо робити все для того, щоб цих книжок, цих фільмів було більше», – наголосив Петро Порошенко.

П’ятий президент України також відвідав ветеранський намет, де представлені книжки, авторами яких є військові, які боронили незалежність і територіальну цілісність України на сході держави.

Він особливо підкреслив важливість зберігати пам’ять про події на Донбасі і військове братерство, і саме завдяки спогадам безпосередніх учасників цих подій це стає можливим. Крім того, спогади ветеранів важливі і з юридичної точки зору як свідчення для Гаазького трибуналу, додав він.

«Дуже важливо зараз, щоб ми не відводили і не віддавали українську землю, якими б формулами Шайнмаєра це не прикривалося. Дуже важливо зараз, щоб те, задля чого віддавали життя українські герої для того, щоб захистити українську землю і захистити українців, які проживають на Донбасі, це було першим пріоритетом держави. І для того, щоб наповнитися цим почуттям, треба було приїхати сьогодні до Львова, до ветеранського намету. Тут справжня позитивна енергія», – сказав Петро Порошенко.

«Я думаю, що вчитися любити Україну треба саме в цих хлопців і дівчат. Треба почитати їх книжки», – сказав п’ятий президент Петро Порошенко.

Він розповів, що обговорив з ветеранами можливість видання їх аудіо-книжок, та плани щодо створення фільмів на основі їхніх творів.

«Ключова позиція – формування національної ідентичності значною мірою формується в цьому наметі», – додав він.